Bitcoin Cena przełamuje 35.000 $ Bariera na kolejny wszechczasowy haj

Cena Bitcoin wzrosła o 26% w ostatnim tygodniu i o 10% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Cena Bitcoina osiągnęła nowy, wszechczasowy poziom. Obrazek: Shutterstock

Cena Bitcoin przekroczył granicę 35.000 dolarów pod koniec stycznia 5 stycznia, osiągając aż 35.341 dolarów i ustanawiając nowy, wszechobecny haj w tym procesie.

Poprzedni haj w wysokości 34 608 dolarów został ustalony zaledwie dwa dni temu, według danych z CoinMarketCap.

Dla tych, którzy nie zwracają uwagi, Bitcoin Bank od końca 2020 roku znajduje się w absolutnej łezce. W zeszłym tygodniu wzrosła o 26%. Wiele z tych zysków pochodziło tylko z ostatnich 24 godzin, ponieważ cena wzrosła o 10% od wczorajszego czasu.

Z dzisiejszym skokiem, limit rynkowy Bitcoin’a wzrósł do 657 miliardów dolarów. Asset Dash – śledzący ceny akcji, tokenów kryptograficznych i funduszy giełdowych – plasuje go obecnie na ósmym miejscu wśród najbardziej wartościowych aktywów na swojej liście. W ostatnim dniu przeskoczył on nad grupą Alibaba
Trzyma się i jest teraz na ogonie Tesli.

To nie jest tylko Bitcoin. Ethereum wzrosło o ponad 9% w ciągu ostatnich 24 godzin – i 52% w ostatnim tygodniu, aby osiągnąć obecną cenę 1.120 dolarów. 13 stycznia 2018 roku ETH osiągnęła rekordową cenę 1.432 dolarów.

Blockchain.com dołącza do Rosnącej Listy Giełd Zatrzymując handel XRP
Blockchain.com jest ostatnią giełdą, która uniemożliwiła handel XRP w następstwie pozwu SEC przeciwko Ripple’owi.

XRP jest jedną z najbardziej popularnych walut kryptograficznych na rynku.

Blockchain.com, kryptońska giełda, wstrzyma handel XRP.
Jest to bezpośrednia odpowiedź na pozew SEC przeciwko Ripple’owi, firmie stojącej za XRP, który twierdzi, że token jest w rzeczywistości niezarejestrowanym papierem wartościowym.
Giełdy takie jak Coinbase i eToro już zapowiedziały, że wstrzymają wszystkie transakcje XRP.

Blockchain.com, kryptocurrency exchange, będzie zabraniać handlu XRP na swojej platformie, zgodnie z oświadczeniem ze strony internetowej.

14 stycznia będzie ostatnim dniem zawierania transakcji XRP przed zamrożeniem. Oświadczenie wyjaśnia, że inwestorzy Blockchain.com zachowają dostęp do XRP, który już posiadają, choć w ograniczonym zakresie – będą mogli go wysyłać, ale nie będą mogli otrzymywać żadnych nowych XRP.

Notatka wyjaśnia, że posunięcie to jest bezpośrednią odpowiedzią na niedawny pozew SEC przeciwko Ripple’owi, firmie stojącej za XRP, która twierdzi, że token jest zasadniczo niezarejestrowanym zabezpieczeniem i że poprzednia sprzedaż była nielegalna; regulator pozywa Ripple’a o 1,3 mld dolarów, które firma zebrała w niezarejestrowanym ICO.

Skarga dotyczy również tego, że obecny i były dyrektor naczelny Ripple’a planował sprzedać XRP firmom, o których wiedzieli, że nie mają większego „użytku“ z tokenem.

Blockchain.com jest ostatnią giełdą, która ogłosiła zamrożenie handlu XRP po złożeniu skargi przez SEC. Giełdy takie jak Coinbase, eToro, Binance.US i Bittrex już dokonały podobnych zapowiedzi, ponieważ utrzymywanie więzi z Ripple’em staje się bardziej ryzykowną sprawą.

Kilka giełd nie rezygnuje jednak jeszcze z XRP. Uphold i Revolut, które są bardziej obecne w Wielkiej Brytanii, przyjmują podejście „poczekaj i zobacz“ do pozwu SEC. Uphold, w szczególności, popiera XRP.

Cena XRP znacznie spadła od grudnia, kiedy po raz pierwszy pojawiły się informacje o opłatach. Była to trzecia co do wielkości kryptokurcja pod względem kapitalizacji rynkowej w tym czasie i od tego czasu spadła na piąte miejsce.

Cena jednego XRP wynosi obecnie około 22 centów.

admin

View more posts from this author